Co to jest content marketing i dlaczego się opłaca?

Content marketing w ostatnich latach niesamowicie zyskał na popularności. Obecnie większość firm nie wyobraża sobie skutecznych działań marketingowych bez regularnego prowadzenia content marketingu. Ma on bowiem szereg licznych zalet – nie tylko zapewnia nam stały dopływ klientów, ale również buduje długofalowy wizerunek marki.

Co to jest content marketing ?

Na content marketing składa się głównie opracowywanie ciekawych tekstów na naszą stronę internetową. Zazwyczaj teksty te są publikowane w formie bloga, czasami także na profilach w mediach społecznościowych. Teksty tworzone w ramach content marketingu powinny być ciekawe i zachęcać odbiorcę do dalszej interakcji. Powinny zawierać elementy poradnikowe i być napisane przystępnym językiem. Dobrze też, gdy zawierają odnośnik “call to action” zachęcający czytelnika do dalszych działań, na przykład do złożenia zamówienia w naszym sklepie internetowym.

Dlaczego się opłaca ?

Dobrze zaplanowane i przemyślane działania content marketingowe powinny składać się z wartościowych dla użytkownika strony tekstów. Jeżeli są one ciekawe, użytkownik taki z pewnością powróci na naszą stronę i zapamięta nazwę naszej firmy. Może to prowadzić do tego, że nie tylko sam stanie się jej klientem, ale także zacznie udostępniać tworzone przez nas materiały swoim znajomym, a Ci również zostać mogą naszymi klientami. Poza tym, wyszukiwarka Google także lubi wartościowe treści i promuje je. Gdy posiadamy na swojej stronie internetowej ciekawe i merytoryczne artykuły, znacznie zwiększamy jej szansę na to, by dostała się na czołowe pozycje. Najlepiej zlecić content marketing profesjonalnej agencji, ustalając z nią dokładną liczbę artykułów, które będzie dla nas opracowywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *